Nova llar d'infants a Blanquerna, a partir del dia 1 de febrer de 2016
Sortides
Sortides Educació Infantil i Primària
Aquestes dates són sempre orientatives, i podran variar per necessitats organitzatives del Centre, del lloc a visitar, o de la meteorologia. Per una informació més acurada consulteu les circulars a la Intranet.
Curs Tardor Barri Teatre
(Blas Infante)
Primavera / Colònies
EI 2     23 març 20
Fruity toys
21 maig 20
Sortida a la Granja de Can Plana
(Vallgorguina)
EI 3     23 març 20
Fruity toys
19 maig 20
CRAM
(El Prat de Llobregat)
EI 4 21 octubre 19
Descobrim el bosc
(Arbúcies)
  23 març 20
Pirate for tea

4 i 5 maig 20

El Pinar
(Canyelles)
EI 5 16 octubre 19 (AB)
23 octubre 19 (CDE)
Cosmocaixa
(Barcelona)

7 febrer 20

Biblioteca de Pomar
24 gener 20
Madagascar

4 al 6 maig 20

El Pinar
(Canyelles)
1r EP 24 octubre 19
La tardor al Montnegre
(Santuari de Lorda)

14 febrer 20

Biblioteca de Pomar
24 gener 20
Madagascar
4 al 6 maig 20
El Xaloc
(Calders)
2n EP 28 octubre 19 (ABC)
30 octubre 19 (DE)
La tardor: flora i fauna
(Collserola)

28 febrer 20

Biblioteca de Pomar
24 gener 20
Madagascar
4 al 6 maig 20
El Xaloc
(Calders)
3r EP 15 octubre 19
Institut Català de Paleontologia
(Sabadell)
  7 febrer 20
Matilda
25 al 27 maig 20
Can Bajona
(Clariana del Cardener)
4t EP 29 octubre 19
Coves del Toll
(Moià)
  7 febrer 20
Matilda
25 al 27 maig 20
Can Bajona
(Clariana del Cardener)
5è EP 29 octubre 19
Tarragona romana
(Tarragona)
  24 gener 20
School of magic
8 al 10 juny 20
El mirador
(El Port del Compte)
6è EP 16 octubre 19
Montserrat

27 abril 20

Cacaolat
24 gener 20
School of magic
8 al 10 juny 20
El mirador
(El Port del Compte)

Sortides Educació Secundària
Curs Socials Teatre Colònies Síntesi Altres
1r ESO 24 octubre 19
Muntanya de Sal
(Cardona)
28 febrer 20
Dracula
(Teatre Blas Infante)
30 març a l'1 abril 20
El Collell
(Sant. Ferriol)
2 juny 20
Montblanc
(La Conca de Barberà)
21 novembre 19
Nit a l'escola
2n ESO 24 octubre 19
Monestir - Scriptorium
(Ripoll)
2 juny 20
Besalú / Banyoles
(El Pla de l'Estany)
22, 23 i 24 gener 20
Planta embotelladora de Coca-Cola
(Martorelles)

16 juny 20
Seguint els waypoints
(Creu de Montigalà)
3r ESO 24 octubre 19
La biodiversitat en un rierol de muntanya
(St. Hilari Sacalm)
31 gener 20
Luces de Bohemia
(Teatre Blas Infante)
2 juny 20
Volcans i Fageda
(La Garrotxa)
25 al 29 febrer 20
YOMO
(Barcelona)

16 juny 20

Caminada al Poblat Ibèric
(Badalona)
4t ESO 22 octubre 19
Colònia Vidal
(Puig-Reig)
maig 20
Viatge fi de curs
(Roma, Itàlia)
15 juny 20
Bateig de mar
(Badalona)